THIS IS HERPETORAMA!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Η μοναδικη αξιοπιστη και ακρως ενημερωμενη σελιδα σχετικα με την διατηρηση των ερπετων και των αμφιβιων στην αιχμαλωσια.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 EUPREPIOPHIS MANDARINUS

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2010
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

EUPREPIOPHIS MANDARINUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: EUPREPIOPHIS MANDARINUS   EUPREPIOPHIS MANDARINUS EmptyΠαρ Απρ 23, 2010 6:50 pm

θέλω να παρουσιάσω τα αγαπημένα μου φίδια mandarin ratsnakes.
προέρχονται από αυστριακό εκτροφέα κορυφαίο σε εκτροφή ειδών τα οποία είναι πολύ δύσκολα στο να επιβιώσουν πόσο μάλλον να αναπαραχθούν σε συνθήκες αιχμαλωσίας.το ζευγάρι μου πλέον είναι ενήλικο καθώς τα είχα αγοράσει σε ηλικία 17 μηνών.παραθέτω φωτογραφίες με το περιβάλλον στο οποίο ζούνε στα racks μου καθώς και φωτογραφίες τη στιγμή που τρώνε που είναι ένα πολύ σπάνιο θέαμα καθώς είναι πολύ μυστικιστικά και ντροπαλά είδη.επίσης φωτό με τα τούνελ που έχουν φτιάξει και με το θηλυκό να βγαίνει από ένα από αυτά.απολαύστε.



EUPREPIOPHIS MANDARINUS Imgp1122


EUPREPIOPHIS MANDARINUS Imgp1210


EUPREPIOPHIS MANDARINUS Imgp1211


EUPREPIOPHIS MANDARINUS Imgp1212


EUPREPIOPHIS MANDARINUS Imgp1213


EUPREPIOPHIS MANDARINUS Imgp1214
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://herpetorama.omgforum.net
mixalis

mixalis


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010

EUPREPIOPHIS MANDARINUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EUPREPIOPHIS MANDARINUS   EUPREPIOPHIS MANDARINUS EmptyΣαβ Απρ 24, 2010 3:50 am

like like like!!!!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KINGSNAKE 12

KINGSNAKE 12


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

EUPREPIOPHIS MANDARINUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EUPREPIOPHIS MANDARINUS   EUPREPIOPHIS MANDARINUS EmptyΣαβ Απρ 24, 2010 3:58 pm

πολυ ωραια φιδακια !!! καποτε τα χαζευα και εγω για να παρω αλλα το οτι ειναι δυσκολο να επιβιωσουν ηταν κατι που με τραβηξε για να μην κανω ποτε αυτη την αγωρα.οπως και να εχει ειναι απο τα φιδια που γουσταρω πολυ!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPIROS

SPIROS


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

EUPREPIOPHIS MANDARINUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EUPREPIOPHIS MANDARINUS   EUPREPIOPHIS MANDARINUS EmptyΣαβ Απρ 24, 2010 5:56 pm

πανέμορφα μαριε πραγματικά πολύ όμορφα φίδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kotsos_007




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2010

EUPREPIOPHIS MANDARINUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EUPREPIOPHIS MANDARINUS   EUPREPIOPHIS MANDARINUS EmptyΠεμ Ιουν 03, 2010 2:30 pm

Είχα ψαχτεί κάποια στιγμή να πάρω, αλλα ούτε είχα βρεί, απο κάποιον ωστε να είναι εγγυημένα CB, αλλα είναι κ πολύ δύσκολα, και ειδικά στην Ελλαδίτσα μας απο άποψη θερμοκρασίας γνωρίζω... Πανέμορφα... Μακάρι να βγάλεις και μωράκια να χαρούμε κ εμείς οι υπόλοιποι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2010
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

EUPREPIOPHIS MANDARINUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EUPREPIOPHIS MANDARINUS   EUPREPIOPHIS MANDARINUS EmptyΚυρ Ιουν 06, 2010 12:58 pm

κοτσος υπάρχουν breeders οι οποίοι ασχολούνται κυρίως ή αποκλειστικά με δύσκολα είδη προκειμένου οι απόγονοι των ειδών αυτών να μπορέσουν να προσαρμοστούν με ευκολία στην αιχμαλωσία.αυτά τα είδη είναι λίγο ακριβά μιας και γεννάνε λίγα αυγά.τα δικά μου είναι κορεάτικο locality που σημαίνει πως μπορούν και ανέχονται λίγο υψηλότερες θερμοκρασίες.παρ όλα αυτά με λίγη προσοχή και σωστό setup δε θα έχεις πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://herpetorama.omgforum.net
kotsos_007




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2010

EUPREPIOPHIS MANDARINUS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: EUPREPIOPHIS MANDARINUS   EUPREPIOPHIS MANDARINUS EmptyΚυρ Ιουν 06, 2010 6:44 pm

ok, τοτε περιμένω με το καλό γέννα σου... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
EUPREPIOPHIS MANDARINUS
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
THIS IS HERPETORAMA! :: ΕΡΠΕΤΑ :: ΦΙΔΙΑ :: ΚΟΛΟΥΒΡΙΔΕΣ(COLUBRIDS)-
Μετάβαση σε: