THIS IS HERPETORAMA!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Η μοναδικη αξιοπιστη και ακρως ενημερωμενη σελιδα σχετικα με την διατηρηση των ερπετων και των αμφιβιων στην αιχμαλωσια.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KINGSNAKE 12

KINGSNAKE 12


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουν 06, 2010 11:33 am

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2010
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουν 06, 2010 12:49 pm

πολύ καλή δουλειά!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://herpetorama.omgforum.net
KINGSNAKE 12

KINGSNAKE 12


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΔευ Ιουν 07, 2010 1:01 am

Admin έγραψε:
πολύ καλή δουλειά!!!!!!!!!!!!
ναι πραγματικα φανταστικη δουλεια!! το θεμα ειναι πως το στηριζουν αυτο το τοσο μεγαλο background ?? καπως το κουμποσαν εχω την εντυπωση...παντος μεσα σε αυτο το τερρα θα γουσταρα να εβλεπα ενα μεγαλο costrictor! η ενα albino burmese python!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
moni




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 03/07/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ATHENS

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΣαβ Ιουλ 03, 2010 4:10 pm

πολύ όμορφο .. και συμφωνώ ότι καλύτερα θα ταν ένα μεγάλο φίδι εκεί μέσα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPIROS

SPIROS


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΣαβ Ιουλ 03, 2010 5:02 pm

πραγματικά πολύ όμορφή δουλεία!!!! Παναγιώτη έχω την εντύπωσή πως όλα αυτά είναι σχεδιασμένα επάνω σε αφρολέξ έχει πεσσοί ωμός πολύ χημεία εκοι μέσα ρε φίλε, αυτό που μου κανί εντύπωσή είναι πως τα ιγκουανα με τόσο μεγάλα νυχάκια που έχουνε δεν φθείρεται το background?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
past3l1




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2010

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουλ 04, 2010 1:48 pm

ναι αλλα για να αγορασεις αυτο το τερραριο θα πρεπει να εχεις πολυυυυ μεγαλη τσεπη...κανα 600-700 υπολογιζω τα εξοδα για να το φτιαξουν φαντασου ποσο πωλητεεεε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KINGSNAKE 12

KINGSNAKE 12


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουλ 04, 2010 4:24 pm

SPIROS έγραψε:
πραγματικά πολύ όμορφή δουλεία!!!! Παναγιώτη έχω την εντύπωσή πως όλα αυτά είναι σχεδιασμένα επάνω σε αφρολέξ έχει πεσσοί ωμός πολύ χημεία εκοι μέσα ρε φίλε, αυτό που μου κανί εντύπωσή είναι πως τα ιγκουανα με τόσο μεγάλα νυχάκια που έχουνε δεν φθείρεται το background?????

Ναι με αφρολεξ το εχουν φτιαξει και απο επανο θα εβαλαν καποια μαρμαροκολλα μετα χρωμα,βερνικη,και ισως καποιο αλλο σκληριντικο για να αντεξει τα νυχια της ιγκουανας αν και η ιγκουανα μεγαλωνοντας και περνωντας φυσικα και βαρος ειμαι σιγουρος πως μπορει να το καταστρεψη!
τωρα σχετικα με την χημικα......λογικα θα εβαλας ΜΗ τοξικα ....παντος και ο αφρος πολυουρεθανης που ειναι τοξικος αν τον περασης απο πανω μη τοξικο χρωμα και βερνικι και το αφησεις να στεγνωση και να εξαεριστη καλα τοτε μπορει χρησιμοποιηθη με ασφαλεια ειναι πολλα παιδια που το εχουν χρησιμοποιηση ως υλικο για το background τους χωρις κανενα προβλημα ενα απο αυτους ειμαι και εγω!(το τερρα του king.s ειναι με αφρο,και μη τοχικο χρωμα και βερνικι πολλα χερια και πανω απο μηνα σε ανοιχτω χορο για καλω στεγνωμα !



past.. φυσικα και δεν θα πας να σκασεις τοσα λεφτα.... μονος σου θα το φτιαξεις και να σε σιγουρος μπορεις και εσυ δεν και τιποτα τραγικα δυσκολο!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την KINGSNAKE 12 στις Κυρ Ιουλ 04, 2010 4:48 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
past3l1




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2010

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουλ 04, 2010 4:30 pm

ναι σιγουρα και εχω φτιαξει αλλα νομιζω οτι το συγγεκριμενο ειναι απο χερι επαγγελματια και φαινεται εμεις μπορουμε να φτιαξουμε παρομοια αλλα οχι σε τετοιο μεγεθος...καπου αρχιζει να στενευει η τσεπη καπου αρχιζει οτι πρεπει να μπει το ζωο στο τερραρ του καπου κουραζεσαι οσο μερακι και υπομονη να εχεις.....αλλα αξιζει τον κοπο Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
past3l1




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2010

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουλ 04, 2010 4:39 pm

και πρεπει να χρεισιμοποιει επισεις κολλα πλακιδιων....ειναι λεπτομερια αλλα δειχνουν πολυ πιο φυσικα τα βραχια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KINGSNAKE 12

KINGSNAKE 12


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουλ 04, 2010 4:40 pm

past3l1 έγραψε:
ναι σιγουρα και εχω φτιαξει αλλα νομιζω οτι το συγγεκριμενο ειναι απο χερι επαγγελματια και φαινεται εμεις μπορουμε να φτιαξουμε παρομοια αλλα οχι σε τετοιο μεγεθος...καπου αρχιζει να στενευει η τσεπη καπου αρχιζει οτι πρεπει να μπει το ζωο στο τερραρ του καπου κουραζεσαι οσο μερακι και υπομονη να εχεις.....αλλα αξιζει τον κοπο Cool

Για αρχη δεν θα βιαζεσαι να βαλεις καποιο ζωακι μεσα αυτα τα πραγματα θελουν χρονο και καλω στεγνωμα!

φυσικα θα εχεις τα χρηματα και δεν θα κολησεις αν το τερρα τελικα απο 450e σου παει 670e!

αν εχεις το μερακι οπως λες και βαλεις τα σωστα υλικα ολα ειναι πιθανα ακομα και καλητερο να κανεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KINGSNAKE 12

KINGSNAKE 12


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουλ 04, 2010 4:46 pm

[quote="past3l1"]και πρεπει να χρεισιμοποιει επισεις κολλα πλακιδιων....ειναι λεπτομερια αλλα δειχνουν πολυ πιο φυσικα τα βραχια...[/quote
αν διαβασης ποιο προσεκτικα θα δεις πως το εχω ειδη αναφερη....ως μαρμαροκολλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
past3l1




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2010

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουλ 04, 2010 4:54 pm

ναι δικαιο εχεις εγω πριν 3 βδομαδες αρχισα να φτιαχνω ατο...4-5 μερες μου πηρε η κατασκευη και καποια βραχια βεβαια δεν ειανι 100% ετοιμο ακομα τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) 1z19w5u
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KINGSNAKE 12

KINGSNAKE 12


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουλ 04, 2010 5:04 pm

ειναι πολυ ωραιο ! μου αρεσει αλλα βεβαια θελει δουλεια ακομα!
οταν ειναι ετοιμο βαλε μια φωτο να το δουμε!


ΣΗΜΕΙΩΣΗ> αυτο που εχεις κατασκευαση εσυ δεν λεγεται rack system οπως εχεις αναφερη στο r.creece!







rack system ειναι αυτο>




οπως και αυτο που ειναι και πολυ ομορφο>
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
past3l1




Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2010

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουλ 04, 2010 5:54 pm

σ αρεσει αυτο???εμενα οχι παντως σαν να ειναι ρουχα τα ζωα και τα βαζεις σε ντουλαπα ουτε τα βλεπεις ουτε τα χαιρεσαι....για εμενα το τερραριουμ πρεπει να ειναι στολιδι....δηλ αυτο πο εχω φτιαξει πως λεγετε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPIROS

SPIROS


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΚυρ Ιουλ 04, 2010 6:08 pm

πολύ ωραία κατασκευή past!!!!!!!!!!!!!αν και εγώ τερα θα το έλεγα, βεβαία σου κόστισε πολύ και φυσικά αξίζει και τα λεφτά που έδωσες και τον κοπώ σου!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KINGSNAKE 12

KINGSNAKE 12


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)   τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα) EmptyΔευ Ιουλ 05, 2010 12:57 am

past3l1 έγραψε:
σ αρεσει αυτο???εμενα οχι παντως σαν να ειναι ρουχα τα ζωα και τα βαζεις σε ντουλαπα ουτε τα βλεπεις ουτε τα χαιρεσαι....για εμε
να το τερραριουμ πρεπει να ειναι στολιδι....δηλ αυτο πο εχω φτιαξει πως λεγετε?




Ναι μου αρεσουν ! μπορει να μην εχουν ομορφια οπως ενα τερρα αλλα εχει πολλα αλλα θετικα......

και εγω τερρα προτιμω .


Αυτο που εχεις φτιαξει ειναι απλα τερρα με την μονη διαφορα πως ειναι μονοκοματα και μαζεμενα !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
τεραστιο τερρα με φανταστικη διακοσμηση! (παρτε καμια ιδεα)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
THIS IS HERPETORAMA! :: TIPS :: D.I.Y. ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ-
Μετάβαση σε: