THIS IS HERPETORAMA!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Η μοναδικη αξιοπιστη και ακρως ενημερωμενη σελιδα σχετικα με την διατηρηση των ερπετων και των αμφιβιων στην αιχμαλωσια.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 προβλημα ή οχι?

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
taiwanbeauty




Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

προβλημα ή οχι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: προβλημα ή οχι?   προβλημα ή οχι? EmptyΣαβ Ιουλ 17, 2010 1:09 pm

πηγα προχθες σε ενα σπιτι και ειχαν ενα ball python 6 χρονων αρσενικο, αλλα επειδη ο ιδοκτητης του πλεον δεν μενει εκει το φιδι δεν το προσεχουν...δεν ειχε νερο και το μπωλ του ειχε πιασει πουρι!!!!προσπαθησα εγω να το καθαρισω λιγακι και του εβαλα και νερο...το χωμα εχει πολυ καιρο να αλλαχτει και το τερρα βρωμαει.
εβγαλα το φιδι και το εβαλα μεσα σε μια λεκανιτσα με νερο και εβαζε το κεφαλι του συνεχεια μεσα!!!παρα τις συνθηκες το φιδι ηταν πολυ ηρεμο και το κρατησα αρκετη ωρα.
αυτο που μου εκανε ομως εντυπωση ειναι οτι τα γεννητικα του οργανα ελαφρως προεξειχαν και ηταν σκληρα, 2 μικρα κερατακια. αλλα μας ειπαν οτι τα ειχε απο παντα.δεν το εχω ακουσει ποτε αυτο. ισχυει? ή υπαρχει καποιο προβλημα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2010
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

προβλημα ή οχι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα ή οχι?   προβλημα ή οχι? EmptyΣαβ Ιουλ 17, 2010 2:36 pm

αυτά που λες τα έχουνε όλοι οι πύθωνες και μόνο οι αρσενικοί βόες.λέγονται εδρικά νύχια και δεν είναι γεννητικά όργανα.είναι υπολείμματα άκρων τα οποία έχασαν μέσα στα χρόνια οι σαύρες και γίνανε φίδια.

δες και εδώ

πες του ανθρώπου να το χαρίσει σε κάποιον ο οποίος έχει όρεξη να φροντίσει ένα ερπετό και να το έχει όπως πρέπει.ντροπή του!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://herpetorama.omgforum.net
taiwanbeauty




Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

προβλημα ή οχι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα ή οχι?   προβλημα ή οχι? EmptyΣαβ Ιουλ 17, 2010 3:06 pm

ευχαριστω πολυ Μαριε, δεν ειχε τυχει μεχρι τωρα να διαβασω κατι τετοιο, και σε κατι αλλους πυθωνες που ειχα πιασει δεν τα ειχα δει και μου φανηκε περιεργο τωρα. ναι του λεμε να το δωσει......αν εμενα μονη μου θα το επαιρνα εγω...τωρα θα τον πιεσουμε να το περιηποιηθει λιγακι και βλεπουμε..

αυτος ειναι ο μπαλας, πολυ καλο φιδακι:
προβλημα ή οχι? Balle

Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SPIROS

SPIROS


Αριθμός μηνυμάτων : 179
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

προβλημα ή οχι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα ή οχι?   προβλημα ή οχι? EmptyΣαβ Ιουλ 17, 2010 3:26 pm

αίσχος και πάλη αίσχος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
για πύον λόγω περνούνε ένα ζώο και το παραμελούν τόσο πολύ?????????????????????αρε αν είχανε μίλια τα κακομοίρα τα ζωάκια θα μας είχανε ξεφτιλιστεί πολύ!!!!!!!!!!!ρε φίλε θέλεις ζωάκι παρτω! άλλα όταν φτάσεις στο σημείο που το βαρεθείς δω στο σε κάποιον που θα το προσεχή πιο πολύ!!!!!!!!!!! μην το αφήνεις να αργοπεθαίνει μόνο του!!!!!!!!!!!!!!!! βεβαία κάτι τέτοια άτομα καλύτερά να μένουνε μόνο στην σκέψη για την απόκτησή κάποιου ζώου γιατί οσο τέτοια άτομα φτάνουνε και στην πράξη ιδού τα αποτελέσματά!!!!!!!!!!! συγνώμη για τον τόνο τής φωνής μου άλλα δεν μπορώ να ακούω για παραμελημένα ζώα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και ποσο μαλών για ανεγκέφαλους ιδιοκτήτες με μυαλό ζώου......... Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KINGSNAKE 12

KINGSNAKE 12


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2010
Ηλικία : 43
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

προβλημα ή οχι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα ή οχι?   προβλημα ή οχι? EmptyΣαβ Ιουλ 17, 2010 4:11 pm

πες του φιλου σου να το χαριση ειναι αμαρτια ελεος Evil or Very Mad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 172
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2010
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

προβλημα ή οχι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα ή οχι?   προβλημα ή οχι? EmptyΣαβ Ιουλ 17, 2010 7:25 pm

αν έχει όρεξη να το δώσει καλό θα ήταν να το μάθουμε κάποιος απο εδώ μέσα μπορεί να το θέλει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://herpetorama.omgforum.net
taksidiotis

taksidiotis


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2010

προβλημα ή οχι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα ή οχι?   προβλημα ή οχι? EmptyΚυρ Ιουλ 18, 2010 1:48 am

κι εγω πιστευω οτι καλο θα ηταν να δωριστει σε καποιον υπευθηνο.ειναι κριμα να παει ετσι το φιδακι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
taiwanbeauty




Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 23/06/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

προβλημα ή οχι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα ή οχι?   προβλημα ή οχι? EmptyΚυρ Ιουλ 18, 2010 9:36 am

τωρα για κανα μηνα θα ειναι σπιτι οποτε θα το προσεξει...απο σεπτεμβρη βλεπουμε, θα του πω μηπως κοιταξει να βαλει καμια αγγελια...(του το εχουμε πει δλδ πολλες φορες)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
προβλημα ή οχι?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
THIS IS HERPETORAMA! :: ΕΡΠΕΤΑ :: ΦΙΔΙΑ :: ΠΥΘΩΝΕΣ-
Μετάβαση σε: